Často kladené otázky...
 

Mnoho záujemcov o IQ dom nám kladie podobné otázky...

 

Vy sa pýtate. My odpovedáme...

  Výpadok elektriny

  Pri výpadku mi nebude v dome nič fungovať ?

 • Viac...

  Výpadok elektriny

  V prípade, že nemáte záložný zdroj tak rovnako ako v klasike nebude fungovať pri výpadku nič.

  Väčšina IQ domov však záložný zdroj má. V Domintell programe sa dá veľmi jednoducho nastaviť, ktoré zariadenia podľa Vášho výberu majú byť funkčné a napájané zo záložného zdroja energie a taktiež programátor nastaví v akom režime má systém pracovať  po obnovení dodávky elektrickej energie.

 • Rozšírenia programu

  Môžem systém neustále dopĺňať a rozširovať ?

 • Viac...

  Rozšírenia programu

  Áno pravdaže. Systém Domintell je stále možné meniť, rozšíriť či preprogramovať. Napríklad ak sa rozhodnete Váš dom zväčšiť, alebo pristaviť ďalšie podlažia kancelárií, všetko čo potrebujete je inštalovať v týchto nových priestoroch kabeláž. Takto doplnená inštalácia sa jednoducho pripojí k jestvujúcej a doprogramujeme Vám doplnené moduly.

 • Program a užívateľ

  Môžem si sám programovať ?

 • Viac...

  Program a užívateľ

  Áno. Konfiguračný softvér (aj v slovenčine), ktorý sa používa na programovanie systému Domintell, sa dá ľahko naučiť a veľmi sa podobá na "premiestňovanie" súborov v systéme Windows - jednoducho chytiť, potiahnuť, pustiť a otvorí sa okno s nastaveniami.

  Je tu tiež možnosť meniť nastavenia a program na diaľku prostredníctvom komunikačného modulu. Jednoduché zmeny (napr. automatických časovaných funkcií, svetelných scén či vykurovacích režimov) možno vykonať aj cez dotykovú obrazovku.   

 • Alarm na všetko...

  Nestačí mi všetko v dome ovládať alarmom ?

 • Viac...

  Alarm na všetko...

  "Inteligencia" alarmov je neporovnateľná so skutočným inteligentným systémom. Niektoré alarmy umožňujú jednoduché ovládanie osvetlenia či roliet napr. otvoriť/zatvoriť na diaľku, ale ...

  ... nedokážu vytvárať svetelné scény, ovládať LED RGB, otvárať žalúzie po skupinách či na svitaní, vytvárať režimy na každý deň v týždni, na súmraku zopnúť orientačné svetlá, priradzovať funkcie tlačidlám a kedykoľvek v budúcnosti to zmeniť a pod.  Nedokážu ovládať vykurovanie/chladenie, vytvárať rôzne režimy pre každú izbu a každý deň zvlásť, prepojiť ich so žalúziami, či prepnúť dom do úsporného režimu pri odchode z domu. Vytvárať rôzne podmienky, za ktorých sa má tá ktorá udalosť udiať - toto alarmy nedokážu. A už vôbec nie prispôsobovať sa aktuálnemu dianiu v dome...

 • Cena IQ domu

  O koľko je vyššia cena oproti klasike ?

 • Viac...

  Cena IQ domu

  Systém Domintell predstavuje v súčasnosti 6 % - 10 % z celkovej ceny domu. Aj najlacnejšie auto stojí viac a nebude Vám slúžiť 15 rokov!!!

  Pri porovnávaní IQ inštalácie oproti klasickej je potrebné, aby ste ku porovnávanej cene "za klasiku" prirátali aj ceny za regulácie všetkých zariadení, ktoré budete chcieť ovládať v dome (žalúzií, vykurovania, chladenia, rekuperácie, zavlažovania a pod.). Ceny za jednotlivé regulácie technológií vám v prípade inteligentného systému odpadnú, nakoľko budú riadené Domintellom.