Čo všetko dokáže Domintell.
 

Inteligentný dom ponúka nadštandardné možnosti užívania.

 

Spoznajte prednosti systému.

  Svetelné scény

  Domov rozžiarený svetelnou fantáziou.

 • Viac...

  Svetelné scény

  Vaše bývanie ľahko zútulnite rôznymi svetelnými scénami zo spínaných či stmievaných svetiel podľa momentálnej nálady. Môžete zopnúť a stmievať akékoľvek zdroje svetla, vrátene energeticky efektívnych LED svietidiel. Hrajte sa s farebnými tónmi RGB LED svetiel a vytvorte si príjemnú pohodovú atmosféru na oddych či oslavu... Záhrady, fontány a bazény budú vyzerať ešte lepšie pri dekoratívnom osvetlení, ktoré sa pomaly zažne na súmraku. Pri nočnom príchode domov sa rozsvieti svetlo pred garážou či na prístupovej ceste.

 • Vykurovanie, chladenie

  V lete svieži chládok, v zime teplúčko.

 • Viac...

  Vykurovanie, chladenie

  V každej miestnosti vo Vašom dome môžete kúriť či chladiť podľa Vami zvoleného tepelného režimu. S Domintellom si môžete vytvoriť ľubovoľné množstvo režimov, ktoré budú pracovať automaticky ale aj Vy sa môžete medzi nimi prepínať podľa svojich momentálnych potrieb. Ani vaše chodníky či okapy "neprídu skrátka" -  pri snehovej nádielke budú primerane vyhrievané.

  Prepojením vykurovania so žalúziami a alarmom sa prevádzka domu ešte viac  zefektívni. V zime, keď svieti slnko Domintell najprv vytiahne žalúzie, aby slnečné lúče prehriali miestnosť a až následne zapne kúrenie. Pri odchode z domu zas prejde vykurovanie automaticky do úsporného režimu..

 • Žalúzie, brány

  Príjemný tiež v dome či brána otvorená z obývačky.

 • Viac...

  Žalúzie, brány

  Zverte svoje žalúzie či rolety Domintellu – ten sa postará o presvetlenie domu, tepelnú pohodu i ochranu súkromia. Pomalé naklopenie žalúzií vpustí cez okno prvé lúče slnka, ktoré Vás ráno príjemne zobudia. Za súmraku sa zatiahnu v celom dome rolety a ochránia Váš domov pred nežiaducimi pohľadmi zvonku. Po odchode do práce alebo na dovolenku sa rolety zatvoria a zabránia nevítaným hosťom vniknúť dnu do domu.

  Bránu či bráničku môžte pohodlne otvoriť napríklad aj z obývačky.

 • Zásuvky, technológie

  Všetky technológie pod jedným systémom.

 • Viac...

  Zásuvky, technológie

  Vo vašom dome sa budú nachádzať rôzne spotrebiče a technológie, nad ktorými môžete mať tiež neustálu kontrolu. Mnohé z nich môžu fungovať v rôznych automatických režimoch pod jediným systémom, čím sa ich prevádzka zjednoduší i zefektívni.

  Ochrážte svoj majetok ovládaním elektrických zásuviek – v nočných hodinách alebo v čase neprítomnosti Domintell bezpečne vypne vybrané zásuvky, rúru, bojler, umývačku, práčku...

 • Multimédiá ovládanie

  Dobrá hudba či film - na dosah ruky.

 • Viac...

  Multimédiá ovládanie

  Doprajte si možnosť počúvať hudbu z CD, DVD, či MP3... kdekoľvek ste vo vašom dome. Nastavte si ľubovoľný počet rozhlasových staníc, predvoľte si úrovne hlasitosti a stereováhy pre každú zvolenú stanicu a pre každú miestnosť samostatne. Domintellom jednoducho ovládajte hudbu či hovorené slovo z ktoréhokoľvek miesta v dome. Zahoďte množstvo diaľkových ovládačov a ovládajte video, TV, hifi vežu, domáce kino... svetlo, žalúzie... jediným ovládačom.

Centralizácia technológií = efektivita prevádzky domu

 

Ovládanie všetkých technológií jedným systémom, jedným rozhraním. Jednou zo základných predností inteligentného systému je zastrešenie všetkých technológií a spotrebičov v dome jedným systémom. V praxi to znamená, že užívateľ nepotrebuje pre každú technológiu samostatné riadenie (vykurovanie, žalúzie, rekuperácia, tepelné čerpadlo, bazénová technika...), ale všetko riadi jedným systémom a cez jedno rozhranie (softvérovo, na diaľku, cez dotykovú obrazovku a pod.). To zároveň umožžuje prepojiť jednotlivé technológie a koncové spotrebiče navzájom tak, aby ich prevádzka bola čo najefektívnejšia (vykurovanie s alarmom, vykurovanie so žalúziami, osvetlenie s multimédiami, zavlažovanie so zbernou nádobou na dažďovú vodu a pod.).

 

Ovládanie na diaľku

Druhou najdôležitejšou prednosťou inteligentného domu - je ovládanie domu na diaľku. Či už ste v práci alebo na dovolenke stovky kilometrov ďaleko, máte stále svoj dom pod kontrolou. Môžete si cez počítač kedykoľvek skontrolovať, či je všetko v poriadku alebo otvoriť garážovú bránu susedovi, aby si mohol požičať vašu kosačku. Vraciate sa z lyžovačky ? Cez mobil si môžete zapnúť saunu a kúrenie do komfortného režimu tak, aby Vás už očakával príjemne vyhriaty dom.

Ďalšie prednosti

Ovládanie z jedného miesta... Celý dom Domintell môžete ovládať z jedného miesta - či už cez dotykovú obrazovku v obývačke, cez tablet alebo z PC v pracovni... Nemusíte bežať na poschodie, aby ste skontrolovali teplotu v spálni, zhasnuté svetlo v kúpeľni či zatiahnutú žalúziu v detskej izbe... celý dom máte ako na dlani. Rovnako vytváranie rôznych skupín (napr. žalúzií na poschodí, či svetiel v obývačke) Vám uľahčí ovládanie mnohých zariadení z jedného miesta v dome.

Simulácia prítomnosti Domintell pracuje aj preventívne a ponúka možnosť simulácie prítomnosti osôb. Systém analyzuje spôsob Vášho života, Vaše zvyklosti a čase neprítomnosti hravo dokáže simulovať Vašu prítomnosť zapínaním svetiel, TV, otváraním žalúzií ... akoby ste boli doma. V prípade narušenia objektu Vám alebo na políciu zašle SMS správu, pozamyká elektrické zámky, spustí mreže a pod...