Inteligentný dom DOMINTELL.
 

Moderný systém belgického výrobcu TRUMP, ponúkajúci úspory, bezpečie a komfort s možnosťou ovládania domu diaľkovými ovládačmi, tabletom, mobilom...

 

Splní Vám každé želanie...

  Úspora energie

  Domitell Vám v každom okamihu šetrí energie a Vaše financie.

 • Viac...

  Úspora energie

  Najväčšie úspory energií možno dosiahnuť riadením a ovládaním osvetlenia a vykurovania. Vytváraním rôznych automatických režimov  je ich prevádzka maximálne optimalizovaná a vždy pod kontrolou.

  Dominell ponúka navyše možnosť prepojenia vykurovania so žalúziami a alarmom a tým ešte viac zefektívniť prevádzku domu. A tak v zime, keď svieti slnko najprv vytiahne žalúzie, aby prehriali miestnosť a až následne zapne kúrenie. Pri odchode z domu zas prejde vykurovanie automaticky do úsporného režimu.

 • Bezpečie rodiny

  Ochraňuje Vás a Vašich najbližších. Chráni Váš majetok.

 • Viac...

  Bezpečie rodiny

  Ochrana a bezpečnosť objektu spočíva aj v odpojení všetkých spotrebičov, zásuviek a kompletnej kabeláže, aby nedošlo ku škodám skratmi a ku vzniku požiarov. DOMINTELL samozrejme zahŕňa aj spôsob ochrany pre prípad zaplavenia, alebo požiaru.

  Domintell pracuje aj preventívne a ponúka možnosť simulácie prítomnosti osôb - v čase neprítomnosti hravo dokáže simulovať Vašu prítomnosť zapínaním svetiel, TV, otváraním žalúzií.... akoby ste boli doma.

 • Absolútna kontrola

  Váš dom máte neustále pod dohľadom nech ste kdekoľvek.

 • Viac...

  Absolútna kontrola

  Systém bezpečne pracuje a automaticky riadi vykurovanie, vetranie, žalúzie, zavlažovanie a všetko potrebné.

  Navyše si môžete stav ktoréhokoľvek zariadenia pozrieť v mobile či na tablete kdekoľvek práve ste a ak chcete, môžete čokoľvek zapnúť či vypnúť, alebo napríklad záhradníkovi na diaľku otvoriť bránu, aby Vám mohol pokosiť záhradu.

 • Ochrana zdravia

  Minimalizuje škodlivý elektromagnetický smog v dome.

 • Viac...

  Ochrana zdravia

  Všetky zariadenia sú ovládané z rozvádzača a tak káblové rozvody k zariadeniam, ktoré sa práve nepoužívajú ("nezapnuté"), nie sú pod prúdom.

  Znamená to, že je maximálne eliminovaná tvorba škodlivého elektromagnetického žiarenia. Takto Domintell Vám a Vašim najbližším chráni to najdôležitejšie čo máte - zdravie.

 • Komfort ovládania

  Mnoho užitočných vlastností systému dopĺňa aj pohodlné ovládanie.

 • Viac...

  Komfort ovládania

  Okrem mnohých užitočných vlastností Vám systém Domintell ponúka možnosti pohodlného ovládania, čo môžu oceniť zdravotne postihnutí užívatelia alebo si jednoducho užívateľ takto dopraje komfort a relax.

  Systém za Vás poleje záhradku, prefiltruje vodu v bazéne, pozatvára okná keď začne pršať, pozatvára žalúzie, okenice, zapne rádio, klimatizáciu či saunu pred Vašim príchodom. Večer rozsvieti svetlá v záhrade a ráno na úsvite ich vypne...

O systéme

 

Malý alebo veľký, komfortný alebo jednoducho účelný... Napriek tomu, že dnes už mnoho ľudí vie čo to o inteligentných domoch a v zahraničí je to už štandard, u nás stále pretrváva názor, že je to len „čerešnička na torte pre bohatých“...  Inteligentný dom Domintell však môže byť aj účelný, praktický a nenáročný na údržbu, v každom prípade poskytujúci úsporu, pohodlie a bezpečie. To všetko len s miernym cenovým navýšením oproti  cene domu s klasickou elektroinštaláciou.

Kedy nás kontaktovať ?

Realizácia hrubej stavby... Najvhodnejším obdobím na kontaktovanie je začiatok realizácie samotnej hrubej stavby. Je to obdobie kedy investor už má k dispozícii stavebné projekty s pôdorysmi a aspoň zhruba ujasnenú predstavu, čo všetko by chcel v dome ovládať. Zároveň si vyhľadáva a upresňuje informácie o technológiách (vykurovanie, chladenie, tieniaca technika, prístupové a zabezpečovacie systémy, záložné zdroje a pod.), ktoré budú v objekte.

Čas pre návrh, projekt, kabeláž...  Aj keď sa možno zdá, že v tom čase je ešte priskoro zaoberať sa elektroinštaláciou, je nutné myslieť na potrebný čas určený na samotný návrh inštalácie a jeho priebežné úpravy do konečnej podoby, potrebný čas na spracovanie elektroprojektu a následne výrobu rozvádzača. Investorom tiež odporúčame, aby s nami konzultovali výber technológií a zariadení, ktoré budeme chcieť inteligentne ovládať tak, aby ich funkčnosť bola maximálne využitá na jednej strane a zároveň aby zbytočne nepreplácal ich "dvojitú reguláciu" (internú dodanú s technológiou a reguláciu samotným inteligentným systémom). 

 

Porovnanie parametrov

Na našom trhu je niekoľko inteligentných systémov, ktoré na prvý pohľad "robia to isté". Všetky dokážu ovládať osvetlenie, vykurovanie, žalúzie... Rozdiely medzi nimi dokážu oceniť skúsení odborníci, preto sme pre vás porovnali parametre vybraných IQ systémov. Konečné údaje sme zadávali na základe odpovedí zástupcov jednotlivých systémov na Slovensku, čím je zaručená objektívnosť článku. Spracované údaje vyšli v článku "Inteligentné systémy a ich parametre" , ktorý vyšiel v časopise IDB journal.


Video realizácie
(avi)
Kontakt
(html)