Smart home

IQ systémy s.r.o.

Smart home

dom, ktorý splní všetky vaše priania

Smart home, inými slovami inteligentné domy, sú moderným riešením elektroinštalácie či už v rodinných domoch alebo aj vo verejných budovách ako sú napríklad školy, nemocnice, fitness centrá či reštaurácie. Nájdu svoje uplatnenie všade tam, kde sa nachádza veľa technológií, ktoré je potrebné riadiť. Ich veľkou prednosťou je nastavenie rôznych automatických režimov a ovládanie celého domu či budovy cez mobilnú aplikáciu odkiaľkoľvek vo svete.

Niektoré smart systémy umožňujú svojim užívateľom meniť rôzne nastavenia a flexibilne si prispôsobovať fungovanie smart home. Jednoduchšie úpravy môžu vykonať cez mobilné aplikácie a tie zložitejšie cez softvérové rozhranie. Užívatelia si okrem iného môžu vyberať medzi systémami aj podľa toho, či požadujú komfortnejšie dotykové displeje alebo im postačia praktické bežné tlačidlá.

 

Naša firma má bohaté skúsenosti s realizáciami inteligentných domov a ponúka svojim zákazníkom inštaláciu špičkových smart systémov Domintell, TapHome a Loxone.

Partner certifikát Loxone

Domintell smart home

Domintell smart home predstavuje vysoký belgický štandard poskytujúci svojim užívateľom komfort a bezpečie. Jeho komplexný hardvér je zárukou kvalitného fungovania celého systému. User friendly softvér ponúka široké možnosti „programovania“ bez obmedzení a užívateľom  je prístupný aj v slovenčine. 

Veľkou prednosťou Domintellu sú komfortné dotykové obrazovky Rainbow a LCD displeje Rainbow, ktoré dopĺňajú efektné tlačidlá Rainbow v sklenenom dizajne. Okrem toho Domintell ponúka aj jednoduchšie biele tlačidlá EcoLine  s podsvietením. Populárne sú aj Domintell tlačidlá v obľúbených rámčekoch Bticino či NIKO. Tlačidlá vybraných dizajnov dopĺňajú aj rôzne snímače a senzory v rovnakom dizajne, takže ich možno v interiéri pekne navzájom kombinovať.

Samozrejmosťou je ovládanie smart home cez mobilnú aplikáciu, ktorá je voľne stiahnuteľná pre operačné systémy iOS a Android.

Viac o Domintell smart home.

Výhody Nevýhody
široká škála tlačidiel drahší systém pre malé inštalácie
dotykové obrazovky  
komplexný hardvér  

 

Domintell smart home
TapHome smart home

TapHome smart home

TapHome inteligentný systém je produktom slovenského výrobcu, ktorý vsadil všetko na prepracovanú mobilnú aplikáciu, ktorá zjednoduší užívateľom ovládanie celého domu. Jednou aplikáciou možno riadiť celý dom a zároveň v nej robiť rôzne úpravy fungovania systému. Mobilná aplikácia pre operačné systémy iOS a Android je prehľadná a graficky pekne spracovaná.

TapHome hardvér je flexibilný a umožňuje vytvoriť aj malé inštalácie za použitia minima modulov na ovládanie zariadení. Užívatelia si môžu vybrať z dvoch ovládačov – smart vypínača s dotykovými tlačidlami a multi-zónového ovládača.

Výhody Nevýhody
malé inštalácie za nižšiu cenu v ponuke 2 typy ovládačov
prepracovaná mobilná aplikácia  
hlasové ovládanie cez Alexu a Siri (v ang. jazyku)  

 

 

Loxone smart home

Loxone inteligentný systém má svoju kolísku v Rakúsku a jeho hlavnou myšlienkou je odstraňovať zbytočné úkony, zbavovať užívateľa starostí a zjednodušiť ovládanie domu. Hardvér je kompletne vyrábaný v Rakúsku a jeho výrobca ho neustále rozširuje, pričom garantuje jeho kompatibilitu so staršími verziami. Systém dokáže ovládať všetky bežné domáce zariadenia a má širokú škálu otvorených a voľne konfigurovateľných rozhraní pre pripojenie rôznych systémov tretích strán.

Loxone ponúka svojim užívateľom dva typy ovládačov – 5 tlačidlo Touch Pure (prevedenie Tree alebo luxusnejšie Air) a ovládací panel Touch Nightlight (prevedenie Air alebo Vienna) s budíkom, nočným osvetlením a hodinkami. Systém možno ovládať aj prehľadnou mobilnou aplikáciou pre operačný systém iOs a Android, novinkou je ovládanie cez inteligentné hodinky Watch OS a Android Wear OS.

Výhody Nevýhody
otvorený systém pre tretie strany v ponuke 2 typy ovládačov
od malých inštalácií po veľké budovy drahší systém
ovládanie cez inteligentné hodinky  
Loxone smart home

REALIZÁCIE * REALIZÁCIE * REALIZÁCIE

Smart home realizácia Prešov
Smart home realizácia Lomnica

REALIZÁCIE * REALIZÁCIE * REALIZÁCIE

Smart home realizácia Nitra
Smart home realizácia Košice