Smart home

IQ systémy s.r.o.

Smart home

váš dom splní všetky vaše priania

Smart home, alebo inak inteligentné domy, sú moderným riešením elektroinštalácie či už v rodinných domoch alebo aj v verejných budovách ako sú školy, nemocnice, fitness centrá či reštaurácie. Nájdu svoje uplatnenie všade tam, kde sa nachádza veľa technológií, ktoré je potrebné riadiť. Ich veľkou prednosťou je nastavenie rôznych automatických režimov a ovládanie celého domu či budovy cez mobilnú aplikáciu odkiaľkoľvek vo svete.

Niektoré smart systémy umožňujú svojim užívateľom meniť rôzne nastavenia a flexibilne si prispôsobovať fungovanie smart home. Jednoduchšie úpravy cez mobilné aplikácie a tie zložitejšie cez softvérové rozhranie. Užívatelia si môžu vyberať medzi systémami podľa toho, či požadujú komfortnejšie dotykové displeje alebo im postačia praktické bežné tlačidlá.

 

Naša firma má bohaté skúsenosti s realizáciami smart home a ponúka svojim zákazníkom inštaláciu systémov Domintell, TapHome a Loxone.

Domintell smart home

Domintell smart home predstavuje vysoký belgický štandard poskytujúci svojim užívateľom komfort a bezpečie. Jeho komplexný hardvér je zárukou kvalitného fungovania celého systému. User friendly softvér ponúka široké možnosti „programovania“ bez obmedzení a je užívateľom prístupný aj v slovenčine. 

Veľkou prednosťou Domintellu sú komfortné dotykové obrazovky a LCD displeje, ktoré dopĺňajú efektné tlačidlá v sklenenom dizajne. Samozrejmosťou je ovládanie smart home cez mobilnú aplikáciu, ktorá je voľne stiahnuteľná pre operačné systémy iOS a Android.

Viac o Domintell smart home.

Výhody Nevýhody
široká škála tlačidiel drahší systém pre malé inštalácie
dotykové obrazovky  
komplexný hardvér  

 

Domintell smart home
TapHome smart home

TapHome smart home

TapHome smart home je produktom slovenského výrobcu, ktorý vsadil všetko na prepracovanú mobilnú aplikáciu, ktorá zjednoduší užívateľom ovládanie celého domu. Jednou aplikáciou možno riadiť celý dom a zároveň v nej robiť rôzne úpravy fungovania systému. Mobilná aplikácia pre operačné systémy iOS a Android je prehľadná a graficky pekne spracovaná.

TapHome hardvér je flexibilný a umožňuje vytvoriť aj malé inštalácie za použitia minima modulov na ovládanie zariadení. Užívatelia si môžu vybrať z dvoch ovládačov – smart vypínača s dotykovými tlačidlami a multi-zónového ovládača.

Výhody Nevýhody
malé inštalácie za nižšiu cenu v ponuke 2 typy ovládačov
prepracovaná mobilná aplikácia  
hlasové ovládanie cez Alexu a Siri  

Loxone smart home

Loxone smart home má svoju kolísku v Rakúsku a jeho hlavnou myšlienkou je odstraňovať zbytočné úkony, zbavovať starostí a zjednodušiť ovládanie. Hardvér je kompletne vyrábaný v Rakúsku a výrobca ho neustále rozširuje, pričom garantuje jeho kompatibilitu so staršími verziami. Systém dokáže ovládať všetky bežné domáce zariadenia a má širokú škálu otvorených a voľne konfigurovateľných rozhraní pre pripojenie rôznych systémov tretích strán.

Loxone ponúka svojim užívateľom dva typy ovládačov – 5 tlačidlo Touch Pure (prevedenie Tree alebo luxusnejšie Air) a ovládací panel Touch Nightlight (prevedenie Air alebo Vienna) s budíkom, nočným osvetlením a hodinkami. Systém možno ovládať aj prehľadnou mobilnou aplikáciou, novinkou je ovládanie cez inteligentné hodinky Watch OS a Android Wear OS.

Výhody Nevýhody
otvorený systém pre tretie strany v ponuke 2 typy ovládačov
od malých inštalácií po veľké budovy drahší systém
ovládanie cez inteligentné hodinky  
Loxone smart home