Fotovoltika

Chcete získať energetickú nezávislosť?

za 60 dní bez zložitých papierovačiek

Ponúkame vám promptné dodanie fotovoltiky do 60 dní a zastrešenie potrebnej dokumentácie.

Aj v tejto náročnej dobe vieme zabezpečiť dodávky zariadení a materiálov na inštaláciu do niekoľkých týždňov. Inštalujeme vysokovýkonné fotovoltické panely a špičkové striedače prémiovej kvality.

Nemusíte sa obávať zložitých „papierovačiek“, všetku potrebnú dokumentáciu vybavíme za vás a to ako vo vzťahu k distribučnej spoločnosti tak aj v rámci dotácie Zelená domácnostiam.

 

Fotovoltika na kľúč

  • Optimálny systém

Od prvého kontaktu spolu prejdeme Vaše požiadavky, navrhneme Vám optimálny systém solárnych panelov pre Váš RD, chalupu, firmu či bytový dom.

 
  • Administratíva

K vašej inštalácii solárneho systému Vám vypracujeme kompletnú dokumentáciu a vybavíme za Vás dotácie.

 
  • Záruky do 25 rokov
Na solárne panely poskytujeme záruku 12 rokov a až 25 rokov na pokles výkonu. Na striedače a batérie je záruka 10 rokov.
 
  • Sme z Výhodu
Nehľadajte firmy „zo západu“. Nás budete mať vždy po ruke pri inštalácii, i keď budete čokoľvek potrebovať v rámci servisu.

Aký systém je pre vás vhodný?

ON-GRID systém
On-grid solárny systém je najčastejším spôsobom celoročného využitia solárnej energie a úspory nákladov za elektrinu v domácnosti.

On-grid fotovoltické zariadenia sú vhodné pre pripojenie na miesta, kde je verejná elektrická sieť.

Systém umožňuje spotrebovávať vyrobenú energiu pre vlastné účely a v prípade prebytku posiela vyrobenú energiu do siete. V prípade nedostatku vyrobenej energie zas získava energiu z verejnej siete.

K systému nie je možné pripojiť fyzické batérie, ale je možné využiť virtuálnu batériu.
 
HYBRIDNÝ systém
Hybridný fotovoltický systém je vhodné použiť do domov s vyššou celoročnou spotrebou. Ide najmä o domy, ktoré využívajú elektrinu na varenie, kúrenie aj ohrev vody.

Hybridný systém môže využívať vyrobenú energiu priamo z fotovoltických panelov, uloženú energiu z batérií alebo energiu dodanú z verejnej siete.

Tieto fotovoltické systémy pracujú s batériami aj pri výpadku elektrickej energie z verejnej siete.
 
OFF-GRID systém
Off grid alebo inak ostrovné solárne systémy sú ideálne pre chaty a domy bez pripojenia na verejnú elektrickú sieť.

Zabezpečia vám elektrickú energiu na pripojenie osvetlenia, zásuviek a pripojenie bežných domácich spotrebičov.

Bežné off-grid systémy sú vhodné pre sezónne a víkendové bývanie v objekte.

Produkcia elektriny

Výroba elektriny v rámci roka
Množstvo vyrobenej elektriny závisí od mnohých faktorov, ale najmä od intenzity svitu slnečného žiarenia a vonkajšej teploty. Najlepšie podmienky sú jasné slnečné počasie s nízkou teplotou.

Keďže fotovoltika vyrába elektrinu iba počas dňa, meniaca sa dĺžka dňa v rámci roka ovplyvní aj produkciu elektriny. V zimných mesiacoch je tak potrebné rátať približne s 20% účinnosťou systému.

Množstvo vyrobenej energie v neposlednom rade závisí aj od výkonnosti inštalovaného systému. Na grafoch vľavo sú orientačné údaje výroby elektriny po mesiacoch pre 5kWp a 10kWp malý zdroj. Vo všeobecnosti platí, že 1kW zdroj vyrobí ročne približne 1MWh energie.
 
Návratnosť
Vo všeobecnosti sa návratnosť investícií do fotovoltických systémov pohybuje od 7 – 13 rokov. Pri systémoch využívajúcich virtuálnu batériu sa návratnosť výrazne skracuje.

Dĺžka návratnosti je priamo úmerná ušetrenej energii a tak v domoch s veľkým množstvom spotrebičov na elektrinu sa investícia vráti skôr.

Vzhľadom na drastické celosvetové zvyšovanie cien elektriny je predpoklad, že doteraz vyčísľovaná návratnosť sa ešte výraznejšie skráti.
 
VIRTUÁLNA batéria
Vďaka virtuálnej batérii využívate vlastnú vyrobenú elektrinu zo slnka aj v noci. Zvýšite tým úsporu elektriny z vašej fotovoltiky z 40 až na 70 %.

Cez deň vyrobenú, ale nespotrebovanú energiu z fotovoltických panelov, si uložíte vo virtuálnej batérii a využijete ju vtedy, keď to budete potrebovať – napríklad v noci alebo v zime.

Nemusíte si kupovať domov drahé fyzické batérie a môžete ju využiť pri hybridných aj pri on-grid systémoch.

REALIZÁCIE * REALIZÁCIE * REALIZÁCIE